Press "Enter" to skip to content

СВР Битола претрес во Битола, пронајдено половина килограм марихуана

На 20.09.2023 во Битола, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода 33 годишно  од Битола.

При претрес во неговиот дом, извршен со наредба од Основен суд Битола, биле пронајдени и одземени три ќеси или околу половина килограм марихуана.

Лицето било приведено во полициска станица Битола, по што било предадено на судија на претходна постапка, кој му определил мерка притвор .