Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 32 степени

Денес, петок, 22 септември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата во Битола до 32 степени.

Утре, сабота, 23 септември во Битола времето ќе биде сончево и натпросечно топло попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 32 степени.