Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и нестабилно со врнежи од дожд

Денес, понеделнк, 25 септември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со врнежи од дожд и појава на грмежи. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, вторник, 26 септември, во Битола времето ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, на места повремено засилен ветер претежно од североисточен правец. Температурата во Битола до 26 степени.