Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, вторник, 26 септември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, наместа повремено засилен ветер претежно од североисточен правец. Температурата во Битола до 26 степени.

Утре, среда, 27 септември, во Битола времето ќе биде на утро свежо, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 26 степени.