Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 26 степени

Денес, сабота, 30 септември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 26 степени.

Утре, недела, 1 октомври, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »