Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Пелистер како на тренинг во Неготино, “двојката“ поразена во Охрид

Вардар Неготино – Еурофарм Пелистер 17:32 (8:13)

Ракометарите на Еурофарм Пелистер како на посилен тренинг одиграа во малата спортска сала во Неготино славеа над домашниот Вардар со убедливи 17:32, полувреме 8:13. Вардар не можеше да му парира на силниот ривал, а разликата постепено се зголемуваше.  Најефикасен во победничкиот состав беше Петар Атанасијевиќ со осум голови.

Охрид – Еурофарм Пелистер 2 24:22 (10:12) 

Ракометарите на Еурофарм Пелистер 2 во Охрид одлично одигра одлично, а дека Охрид нема да дојде лесно до победа по одличниот почеток на натпреварот, а имаа и водство од +4 (5:9). Во продолжението Охрид заигра подобро и на полувреме беше 10:12. Во вториот дел по предноста на Еурофарм Пелистер 2 влезе во плус кој го имаше до крај за 24:22. Кај Еурофарм Пелистер 2 најефикасен Калајџиовски со 7 гола.

More from СпортMore posts in Спорт »