Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: викендов 176 санкции за сообраќајни прекршоци 

Секторот за внатрешни работи Битола во текот на викендот (07/08.10.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на СВР Битола санкционирани се 176 возачи, меѓу кои 85 мерки за возење повеќе од дозволената брзина, 28 мерки за возење без возачка дозвола, 19 возачи за управување под дејство на алкохол, 17 санкции за непрописно престигнување. Изречени се три санкции за користење на мобилен телефон при возење…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.