Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала локална облачност

Денес, четврток, 12 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде по студеното утро, преку денот сончево со мала локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 25 степени. 

Утре, перок, 13 октомври, во Битола, времето ќе биде утрото студено, преку денот сончево и релативно топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 26 степени. 

More from ВестиMore posts in Вести »