Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температа до 27 степени

Денес, сабота, 21 октомври, во Битола според пргнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со ветер од јужен правец. Температа во Битола до 27 степени.

Утре, недела, 22 октомври, во Битола времето сончево со мала до умерена облачност и топло. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Температа во Битола до 25 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »