Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала, температурата до 25 степени.

Денес, понеделник, 23 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 25 степени.

Утре, вторник, 24 октомври, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слабо ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 25 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »