Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, температурата до 24 степени

Денес, петок, 27 октомри, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре сабота, 28 октомври, во Битола времето ќе биде наутро променливо облачно, во текот на денот сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 24 степени.