Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала облачност, температурата до 24 степени

Денес, недела, 29 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне свежо, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб променлив ветер. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, понеделник, 30 октомври, во Битола, времето ќе биде наутро свежо, а во текот на денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »