Press "Enter" to skip to content

Во Битола со слаб ветер од јужен правец

Денес, понеделник, 30 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со слаб ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, вторник, 31 октомври, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 25 степени.