Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: уапсен дилер на улица “Климент Охридски“

На 30.10.2023, полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола на  ул. “Климент Охридски“ во Битола лишиле од слобода 41 годишник од Битола затоа што кај него била пронајдена и одземена грутчеста материја.

Лицето било приведено во Полициската станица Битола и по документирање на настанот ќе следува соодветна пријава.

More from ВестиMore posts in Вести »