Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо облачно

Денес, среда, 1 ноември, во Битола според прогнозите на метеролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 21 степен.

Утре, четврток, 2 ноември, во Битола, времето ќе биде претпладне променливо облачно со локални врнежи од дожд, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 21 степен.