Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне променливо облачно со дожд, попладне облачноста ќе се намалува

Денес, четврток, 2 ноември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне променливо облачно со врнежи од дожд, попладне облачноста ќе се намалува.

Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од југозападен правец.

Температурата во Битола до 22 степени.