Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, недела, 5 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

Утре, понеделник, 6 ноември, во Битола времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 20 степени.