Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: викендов 193 санкции за сообраќајни прекршоци

Секторот за внатрешни работи Битола во текот на викендот (03/04/05.11.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на СВР Битола санкционирани се 193 возачи, меѓу кои 68 мерки за возење повеќе од дозволената брзина , 32 мерки за возење без возачка дозвола,22 возачи за управување под дејство на алкохол…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

More from ВестиMore posts in Вести »