Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно, со повремени врнежи од дожд, температурата до 19 степени

Денес, среда, 8 ноември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно, со повремени врнежи од дожд. Претпладне ќе дува слаб до умерен јужен, а попладне и кон крајот на денот засилен северозападен ветер. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, четвток, 9 ноември, во Битола, времето ќе биде сончево со мала локална облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »