Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност

Денес, понеделник, 13 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, вторник, 14 ноември, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »