Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, четврток, 16 ноември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, петок, 17 ноември, во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од јужен правец. Попладне ќе има врнежи од дожд.  Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »