Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: тројца битолчани краделе во Сапунчица пред три дена, денес полицијата ги приведе

Денеска, 16.11.2023, полициски службеници од криминалистичката  полиција на СВР Битола, во Битола ги лишиле од слобода едно лице на 21 година и две лица на возраст од 17 години сите од Битола.

Имено, истите се сомничат дека на 13.11.2023 во село Дихово, битолско извршиле тешка кражба на предмети и инсталација во сопственост на ЕВН Македонија-ХЕЦ Сапунчица во село Дихово.

Приведените во целост го признале кривичното дело,а пронајдени и одземени им се и предметите кои потекнуваат од кривично дело „тешка кражба“ при што  пронајденото ќе биде вратено на сопственикот, а по целосно документирање на случајот против трите  лица ќе биде поднесена соодветна пријава.

More from ВестиMore posts in Вести »