Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, температурата до 18 степени

Денес, петок, 1 декември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

Утре, сабота, 2 декември во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и релативно топло. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »