Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: ноќеска санкционирани 22 возачи под дејство на алкохол

Во текот на изминатата вечер  (09/10.12.2023)во периодот од 23.00 до 05.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата санкционирани се 22 возачи. Од нив по 8 на територија на Прилеп и  Битола по 2 во Ресен ,Демир Хисар и Крушево.

За време на контролата биле санкционирани и 14 други видови прекршоци.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

More from ВестиMore posts in Вести »