Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала облачност, темперарурата до 9 степени

Денес, вторник, 12 декмеври, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 9 степени.

Утре, среда, 13 декември, во Битола времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец, кој наместа ќе засилува. Температурата во Битола до 11 степени.