Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 13 степени

Денес, среда, 13 декември, во Битола времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура во Битола до 13 степени.

Утре, четврток, 14 декември во Битола времето ќе биде претпладне променливо облачно, а попладне претежно во западните делови со повремен дожд. Максималната температура во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »