Press "Enter" to skip to content

Одземено 2-годишното бебе од мајка која питачела со него кај “Борово“, дома оставила сами четири дечиња

При акциска контрола од страна на полициски службеници од СВР Битола и претставници од Јавната установа – Меѓуопштински центар за социјални работи Битола, во 12.00 часот на пешачка зона кај објект “Борово“ во Битола затекната е  Е.У. (26) од Битола како пита, држејќи го нејзиното двегодишно дете во рацете завиткано во кебе, а додека нејзините 4 деца на возраст од 4, 5 ,6, 7 години, од нејзина страна биле оставени сами во нивниот дом.

Од страна на полициските службеници двегодишото дете со потврда е предадено на претставниците од ЈУМЦСР Битола со цел понатамошно преземање на мерки за заштита и згрижување.

По целосно документирање  на случајот, против Е.У. ќе биде поднесена соодветна пријава.    

More from ВестиMore posts in Вести »