Press "Enter" to skip to content

Пелистер доведе засилување, американскиот плејмејкер Најт во Битола

Екипата на кошаркарскиот клуб Пелистер од Битола ангажира нов кошаркар за продолжението на тековната кошаркарска сезона, за домашниот шампионат и во АБА-2 лигата.

Се работи за плејмејкерот Дешон Најт, 32-годишен Американец кој доаѓа од тимот на Широки Бријег за кого играше последен пат.

Дешон Најт досега има настапувано и за бугарски Академик Пловдив, швајцарска Женева, турски Истанбул, изарелски Хапоел… Во биографијата, Најт има настапи во осум европски земји, а исто така има настапувано и во Катар и Австралија.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »