Press "Enter" to skip to content

Звонко Шундовски назначен за извршен директор во Еурофарм Пелистер

РК Еурофарм Пелистер од Битола  ја известува јавноста дека со почетокот на 2024 година улогата на извршен директор во клубот ќе ја извршува нашиот прославен спортски работник, Звонко Шундовски од Битола.

Во својата кариера Шундовски во повеќе етапи бил дел од успесите на нашиот клуб, и како ракометар, и како тренер, а минатата сезона и како стручен тим менаџер.

Неговото искуство ќе биде од голем значај и во новата улога, во која ќе биде спој меѓу клупските структури, стручниот штаб и ракометарите.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »