Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, температурата до 5 степени

Денес, понеделник, 29 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, вторник, 30 јануари, во Битола времето ќе биде утрото студено со мала до умерена локална облачност, преку денот сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 5 степени.