Press "Enter" to skip to content

Втора контрола и втора победа на Пелистер во Охрид

Пелистер – Подградец 2:0

Екипата на Пелистер од Битола ја одработува втората фаза од подготовките во Охрид, а го одигра и вториот контролен натпревар, против екипата на Подградец од Албанија.

На градскиот стадион “Билјанини Извори“  во Охрид двата гола ги постигна Петар Љамчевски, а тренерот Владо Костов им даде фудбалери им даде можност да играат, со определена минутажа.

Пелистер во среда 31 јануари ќе игра против екипата на Силекс.

More from ВестиMore posts in Вести »