Press "Enter" to skip to content

Битолчанец возел “ќор пијан“, сообаќајци му измериле 4.03 промили алкохол во крвта

Секторот за внатрешни работи Битола во текот на денешниот ден (06.02.2024) продолжи со акциските контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на СВР Битола биле контролирани 135 возила од кои 23 упатени на технички преглед.

При контрола кај возач од Битола  констатирано било присуство на 4.03 промили алкохол.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

 

 

 

More from ВестиMore posts in Вести »