Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: по расправија повредено лице со остар предмет

Денеска (13.02.2024) во Полициската станица Битола, полициски службеници извршиле службен разговор со 27 годишник од Битола постапувајќи по претходна пријава дека по кратка расправија со остар предмет му нанел повреда на лице на 34 од Битола од Битола.

Повредениот  бил пренесен во Клиничка болница Битола каде му била укажана лекарска помош.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.  

More from ВестиMore posts in Вести »