Press "Enter" to skip to content

Во Битола умерено облачно, температурата до 16 степени

Денес, вторник, 27 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде умерено облачно, попладне променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, среда, 28 февруари, во Битола времето ќе биде променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »