Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и релативно топло со мала облачност, температурата до 16 степени

Денес, недела, 3 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоолошки работи, времето ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, понеделник, 4 март, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот и во текот на ноќта со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »