Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, попладне врнежи од дожд, температурата до 14 степени

Денес, понеделник, 4 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, вторник, 5 март, во Битола времето ќе биде облачно и посвежо со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 7 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »