Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 14 степени

Денес, среда, 6 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управаат за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, четврток, 7 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »