Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, со повремен дожд, температурата до 15 степени

Денес, четврток, 7 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде променливо облачно, со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, петок, 8 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »