Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: уапсен 21 годишник од Битола заради обљуба на малолетничка

На 06.03.2024 во 22.30 часот во СВР Битола, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода 21 годишник од Битола поради сомнение дека извршил обљуба врз малолетничка од Битола.

Против него, до Основното јавно обвинителство Битола е поднесена пријава по член 188 од Кривичниот законик, а од судија на претходна постапка одредена му е мерка притвор.

More from ВестиMore posts in Вести »