Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно, попладне можност за врнежи, темрературата до 15 степени

Денес, понеделник, 11 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно. Попладне и во вечерните часови можност за нестабилност со повремени врнежи од дожд. Ќе дува засилен до силен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, вторник, 12 март, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »