Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно со повремен дожд, температурата до 10 степени

Денес, вторник, 19 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 10 степени.

Утре, среда, 20 март, во Битола времето ќе биде утрото студено, преку денот сончево со појава на мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »