Press "Enter" to skip to content

Јени Маале од Битола поразен во ревијалниот натпревар во Осиек, Хрватска (фото)

Клоштар Подравски – Јени Маале 4:2

Екипата на Јени Маале од Битола во рамките на турнејата низ Хрватска, поточно Загреб, Клоштар Подравски, и Осиек одигра пријателски натпревар против екипата на Младост Клошта.Во една одлична и пријателска атмосвера Јени Маале беа поразени со 4:2 стрелци за екипата на Јени Маале беше Михајло Вангелов со голови во 48. и 66. минута.-Воспоставени се пријателски врски со им благодараме за одличното гостопримство и ги очекуваме да ни бидат наши гости. Знаеме дека Осјек и Битола се забратимени градови таму имавме многу контакти и ср надрваме на успешна соработка во иднина. И пред се како екипа упатуваме огромна благидарност до клубот на пријатели кои го овозможија ова патување, истакнуваат од Јени Маале и додаваат:-Историјата памти дела, а не зборови ние пишуваме историја.  Инаку, оваа година екипата на Јени Маале прославува јубилеј, 15 години постоење.-Подготовките се во тек, и се надеваме дека во јуни ќе одбележиме јубилеј со многу изненадувања, порачуваат од клубот.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »