Press "Enter" to skip to content

Бисера Костадиновска-Стојчевска коносител на листата на СДСМ во 5. изборна единица, носител Јован Митрески

Владејачката СДСМ на денешниот 28. Конгрес ги соопшти носителите и коносителите на официјалните листи за пратеници на претстојните парламентарни избори. 

Во петата изборна единица прв на пратеничката листа на гласачкото ливче ќе биде актуелниот собраниски спикер Јован Митрески, а коносител ќе биде потпретседателката на СДСМ и министер за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска.

Листите прво ги минаа партиските филтри односно Централниот и Извршниот одбор каде беа дефинирани сите 120 кандидатски места. 

More from ВестиMore posts in Вести »