Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: повторно семејно насилство и физички напад

Вчера, на 26.03.2024 во СВР Битола, 30 – годишна жена од битолско село пријавила дека била физички нападната од нејзиниот сопруг. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 26.03.2024 во СВР Битола, В.И. (38) од Битола пријавил дека на ул. „Иво Лола Рибар” бил физички нападнат од две лица. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

More from ВестиMore posts in Вести »