Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 23 степени

Денес, сабота, 30 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умере ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, недела, 31 март во Битола времето ќе биде сончево и топло со појава на мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »