Press "Enter" to skip to content

Во Битола одигран првиот натпревар меѓу двете збратимени екипи Пелистер Волеј и Пегазос од Кожани

Согласно првиот состанок на двата одбојкарски клубови Пелистер Волеј од Битола и Пегазос од Кожани, Грција во Битола се одигра и првиот пријателски натпревар, кој помина во една убава пријателска атмосфера, во кој резултатот иако тесен, беше во втор план заради убавите поени прекрасната игра на двете страни.

-Нашите гости од Грција пред и по одигрувањето на натпреварот се запознаа со убавините на нашиот град, имаа прошетка по Широк Сокак, а на заминување се договоривме добрата соработка да продолжи со наша прва посета во Кожани, ни рекоа од Пелистер Волеј.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »