Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и потопло со сончеви периоди

Денес, среда, 24 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди. Попладне можност за слаб дожд, краткотрајно пороен и услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, четврток, 25 април, во Битола времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, локално поројни, проследени со појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »