Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и потопло, температурата до 22 степени

Денес, недела, 5 мај, во Битола времето е сончево и потопло. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Максималната температура до 22 степени.

Утре, понеделник, 6 мај, во Битола времето ќе биде со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне во планинските региони ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд. Максималната температура до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »