Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: пријави за напад врз малолетник и наставничка и пријава за семејно насилство

На 15.05.2024 во СВР Битола, Р.М. на возраст од 48 години од Битола пријавил дека за време на настава во основно училиште во Битола, неговиот малолетен син бил физички нападнат од родители на негов соученик.  Истиот ден, М.Т. (44) од Битола, наставничка во истото одделение, пријавила дека за време на настава била физички нападната од истите родители Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 15.05.2024 во СВР Битола, 63 – годишна жена од Битола пријавила дека нејзиниот син физички ја нападнал. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

More from ВестиMore posts in Вести »