Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 34 степени, UV=9

Денес, недела, 7 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 34 степени. UV=9.

Утре, понеделник, 8 јули, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.  Температурата во Битола до 37 степени. UV=9